Nemzetközi Motorsport hírek 2015

Posted by Angela 2016. 05. 11. 0 Comment(s) Motul versenysport hírek 2015,

Győzött a Team Nollet!

Éppen két év óta hivatalos kenőanyagos partnere a Motul a világ legnagyobb motorcsónak megbízhatósági versenyének, a 24 Hour Rouen Powerboat Race-nek. Ezt az egyedülálló versenyt most május 1-én rendezték délelőtt 10 és éjjel 1 óra, valamint május 2-án 9 és 18 óra között. Húsz országból csaknem 120-an versengtek Île Lacroix körül, azaz közvetlenül Rouen központjában. A verseny jelentős szereplője volt a Motul, hiszen a rajthoz állt 31 csapatból 10-et támogatott, köztük a Philippe Dessertenne csapatát, a Team Nollet-t, a címvédő és 2014-es világbajnokot. A Chiappe, P. Morin, N. Morin és Larigot összetételű Team Nollet végeredményben ezúttal is győzött egy kisebb pánik után az első napon, amikor a hajót kis késedelem után ismét vízre bocsátották. Másnap 13:00 óra körül aztán visszaszerezték a vezetést és hat körön keresztül ott is haladtak, majd ellenőrzésre ismét a boxba mentek. A Team New Start második kategóriás hajója ezt kihasználva átvette a vezetést mielőtt Philippe Chiappe visszatért a Nollet első kategóriás csónakjával. Nekigyűrköztek hátrányuk ledolgozásához és hoztak is három kört, de aztán elektromos hiba miatt ismét leálltak. A nézők ezután bámulatos összecsapást izgulhattak végig Philippe Chiappe, Boat F1 világbajnok és a háromszoros F 1-es világbajnok Alex Carella között. A cél előtt alig egy órával még a második kategóriás hajó vezetett alig egy körrel, ami a 24 Hours történetében egyedülálló volt. Végül a a Team Nollett első kategóriás hajója előnyt szerzett és a győzelem is az ővé lett. Eközben a többi Motul támogatta csapat is nagy csatát vívott és kisajátították a harmadik és hetedik helyezés közötti helyeket

Újabb Suzuki helyezés az első 5 között!

Május 10-én 20.000 néző zarándokolt el a spanyolországi Talavera de la Reina-ba, hogy bíztassa a motokrossz világbajnokság indulóit. A Motul támogatta Team Rockstar Energy Suzuki nagyon jól teljesített az első fordulóban, ahol Clément Desalle második lett, míg a világbajnokság második fordulója óta most először harcba szálló Kevin Strijbos a nyolcadik helyen végzett. A második futamban Desalle megpróbált közel maradni a vezetőkhöz, de aztán egy buckán elesett. Sikerült azonban újraindulnia és végül az ötödik helyen ért célba - elcsavarodott kormánnyal. ‘Ez most egy másfajta top 5volt,’ jelentette ki a belga versenyző, ‘de inkább nyerni szeretnék! Tovább dolgozunk ezért.’ Strijbos heroikus küzdelemben tizenegyedik lett, így sikerült néhány helyet előrébb kerülnie az összetett versenyben. A Motul támogatásban részesíti azt a Team Honda HRC-t is, amely igen tiszteletre méltó eredményt ért el az itteni kemény pályán, ami azért nagyon különbözik a Hollandiában megszokott homokos talajtól, ahol hátratett kézzel is képesek nyerni. Az első futamban Gautier Paulin és Evgeny Bobryshev a start után csak nyolcadik, illetve tizenegyedik volt, de aztán jó hajrával az ötödik, illetve hatodik helyen végeztek. A második futamban aztán Bobryshev negyedikként hajtott át a célvonalon, Paulin pedig ugyanakkor egy másik versenyző által szorongatva elesett, majd felállva tovább hajtott és az utolsó helyről feljött a hetedikre. A Motul támogatta Team Yamaha DP19 versenyzője, David Philippaerts a két futam összesítésében tizenharmadik lett.

Savadori növelte előnyét a Superstock 1000 élén!

Az olaszországi Imolában került sor május 10-én a Superbike World Championship ötödik, egyben a Superstock 1000 Cup harmadik fordulójára. A Superbike első futamát piros zászló szakította félbe. Az újraindulás utáni hatkörös rohanást az összetett versenyt pillanatnyilag vezető Jonathan Rea nyerte. A Motul a Barni Racing Team-et, illetve annak Leandro Mercado nevű versenyzőjét támogatta, aki tavaly megnyerte a FIM Superstock 1000 Cup-ot. Bár a piros zászló pillanatában még ötödik volt, végül csak a hetedik helyen haladt át a célvonalon, miután heves csatát vívott a with Baiocco, Van Der Mark és Fabrizio hármassal. A második futam a tervezett tizenkilenc körös lett, a győztes azonban ismét ugyanaz. Leandro Mercado pedig összevethette eredményét az első futammal, most nyolcadik lett. A Superstock 1000-ben Lorenzo Savadori ( a Motul támogatta Nuova M2 Racing Aprilia versenyzője ) megszerezte ebben a szezonban második győzelmét. A vasárnap, szintén Imola-ban megrendezett 14 körös FIM Superstock 1000 Cup-ban győzött . Az olasz versenyző megerőltetés nélkül kényelmes előnnyel győzött honfitársa, Roberto Tamburini (MotoxRacing BMW) és Ondrej Jezek (Triple M by Barni) előtt. Eredményével 25 ponttal előzi meg a második helyezettet az összetett versenyben. A következő verseny május 24-én Angliában, Doningtonban lesz, ami a Superbike hatodik, a Superstock 1000-nek pedig a harmadik fordulója

Rekordok dőltek meg a 6000 néző előtt

Rengeteg nézőt vonzott május elsején a magyarországi Kunmadaras katonai repülőterén lebonyolított Motul Kupa első fordulója. Az idén a versenygépek 18 különböző kategóriában – a Street legal-tól a Superstreet-ig - mérhették le teljesítményüket. Sok indulónak sikerült új egyéni csúcsot elérnie: például a fantasztikus Eric Teboul rakéta-motorjával hihetetlen végsebességet produkált a 430 km/h-val. Bár eredetileg a baloldali folyosóból indult, az erős szél áttolta a jobb oldalra, ami semmihez sem hasonlítható élmény volt. A résztvevők zöme Motul termékeket használ., A Superstreet-ben az eddigi rekordot Dániel Lencsés Donát döntötte meg. A 400 m-es távot 7,694 mp alatt tette meg, végsebessége 291,29 km/h volt. A 6000 néző nagy örömmel üdvözölte a programba bekerült repülő bemutatót is, melynek során korábbi katonai gépek végeztek repüléseket és egy Hungarocopter, egy minimalizmust képviselő helicopter is repkedett.

A Motul Team West-Tec két dobogós helye Estorilban!

Nagyon jó benyomást keltett a Motul Team West-Tec két pilótája, Yarin Stern és Tanart Sathienthirakul, amikor nyolc évad után visszatért az Euroformula Open Championship Estorilba. Már az első futam kvalifikációja sem volt egyszerű, csupán tizedmásodpercek választották el a versenyzőket: Yarin harmadik lett, Tanart pedig hatodik. Az első futamban Yarin 19 körös csata után jött fel a második helyre, de Tanart is előrelépett az ötödikre. A második futambanTanart a harmadik, Yarin pedig az ötödik helyről indult. Yarin nagyszerűen kapta el a rajtot és a harmadik helyen motorozott, de az előtte lévők üldözése közben kisebb hibát vétett és nekikoccant a korlátnak, ráadásul a futamot is fel kellett adnia. Tanart élve az alkalommal egyből feljött a helyére és a célvonalon harmadikként száguldott át, alig lemaradva az előtte végzőktől. Minderről a Motul Team West-Tec menedzsere, John Miller így vélekedett: ‘Yarin és Tanart egyaránt jól motorozott,jó volt őket dobogón látni. Mindketten keményen dolgoznak a legjobbak közé kerülésen – és mivel a következő verseny hétvégére hazai pályán, Silvestonban kerül sor, mindez teljesülhet is.’

Bemutatták a közönségnek a Nissan GT-R LM Nismo-t

A május 15-17. között a Le Mans-i versenypályán megrendezésre kerülő Motorcycle Grand Prix de France szervező lehetővé tették 19 éve hűséges támogatójuk, a Motul számára, hogy első ízben láthatóvá tegyék a francia közönségnek a hires Nissan GT-R LM Nismo-t. A Motul, a legmagasabb szinvonalat jelentő francia márka már hosszú évek óta aktiv szereplője a motorsportnak, most bizosítani fogja a futam nézőinek a prototípus megtekintését a június 13-14-én sorra kerülő 24 Hours of Le Mans előzeteseként. A megbízhatósági versenyre készülő kocsi a Motul terület előtt lesz kiállítva, sőt arra is lehetőség nyílik, hogy a nézők beülhessenek a vezető ülésébe, ami egy ilyen kaliberű autó esetében szenzációszámba megy.